Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Все о пневматических пистолетах СО2

Модератор: Pawel

Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Сообщение Leon-ar-Visur » 12 фев 2012, 00:18

Всі хто купляв пневматику часто переймаються і задають питання - це метал? Він магнітиться? Це силумін?
Думаю, що надана інформація буде не зайвою.
По-перше, метал і залізо це не сіноніми. Залізо лише один з багатьох металів. До металів належать - олово, мідь, нікель, цинк, алюміній, титан, вольфрам тощо. В таблиці Мєндєлєєва це добре позначено і виділено.
По-друге, магнітом можна перевірити як сталь, так і залізовмісні сплави, якість яких, інколи, у кілька разів гірша за силумін (який так бояться) чи ЦАМ.
По-третє, силумін. Процитую Вікіпедію
Силумін - загальна назва групи ливарних сплавів на основі алюмінію з кремієм. Відноситься до групи легких ливарних стопів алюмінію (основа) з кремнієм (вище 4,2%Si, в деяких марках до 26 %) та деякими іншими елементами, якими легують силумін залежно від бажаного поєднання технологічних та експлуатаційних властивостей: мідь, марганець, магній, цинк, титан, берилій.
Використовується для виготовлення деталей складної конфігурації головним чином у авто- (блоки циліндрів), авіа- та суднобудуванні, хімічному машинобудуванні. Також використовується у виробництві неякісних кульових кранів та змішувачів для води, що дає змогу здешевити ці вироби в порівнянні з латунними аналогами.
Сплави з пониженим вмістом свинцю, цинку, берилію відносяться до харчових і застосовуються у виробництві литого посуду.
Перевагами силуміну є їхня підвищена корозійна стійкість у вологому і морському середовищах, добре протистоять дії кислот, легкість, дешевість, має дуже хороші ливарні властивості: гарна плинність, низька усадка. Недоліками сплаву є крихкість.
Силуміни поступаються за механічними властивостями ливарним сплавам на основі системи Al(алюміній) - Cu(мідь).

Як бачимо, це металевий сплав який має дуже широкий спектр застосування. Він дешевий. Гарно протистоїть корозії. Але крихкий. Тому забивати ним цвяхи, або колоти горіхи не варто. Проте зброя. навіть пневматична, для цього і не пристосована. Стрілець не повинен вупускати, а тим більше роняти зброю.
По-четверте, ЦАМ - металевий сплав цинк-алюміній-мідь. Це замінник бронзи. Дешевший, стійкіший, легший. Він менш крихкий ніж силумін.

Який висновок з цього всього.
На сьогодні багато фірм-виробників бойової зброї відмовляються від зброярської сталі, на користь пластику і силуміну. Залишаючи сталевими лише вузли які мають найбільше навантаження.
Пневматична зброя не має таких навантажень, як бойова. Тому логічно, що при її виробництві використовують металеві сплави - силумін і ЦАМ. Це здешевлює виробництво. Як приклад. абсолютно посередній (як на мене нікчемний) МР-654 від Іжмєха коштує в середньому 1200 грн., не маленька сума! І покупець сплачує її лише за те, що він виготовлений з зброярської сталі. І що? Це допомогло його влучності? Ні, ні, і ще раз - ні.

Тому я закликаю, не шукати "залізних", "вічних", пневматів. А дивитися на інші ТТХ. які, запевняю вас, набагато важливі!
Не лякатися слів "силумін", "ЦАМ", "сплав".
Поводитися зі зброєю так як це притаманно їй. А не кидати, рубати дрова тощо.
І тоді все буде гаразд.
Влучних пострілів!
Раз-два-три - хлопці із лісу!
Раз-два-три - ми ще живі!
Раз-два-три - ворогів до біса
Лиш одна Вкраїна на землі!
Аватара пользователя
Leon-ar-Visur
 
Сообщения: 94
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 12:24
Откуда: Київ, Україна

Re: Метал, сілумін, залізо - це трба знати!

Сообщение sergey-ad » 12 фев 2012, 00:22

Leon-ar-Visur Спасибо! Полезная информация.
http://www.airgunshop.kiev.ua - Пневматическое оружие
Аватара пользователя
sergey-ad
Администратор
 
Сообщения: 127
Зарегистрирован: 10 фев 2010, 02:25
Откуда: UA

Re: Метал, сілумін, залізо - це трба знати!

Сообщение Pawel » 12 фев 2012, 00:27

Якщо не помиляюсь цам становить 70% від міцності заліза. Так що не такий він і дохлий. Сілумін дещо міцніший на стироання проте більш хрупкий. В мене револьвер під час ремонту випадково випав з тисків і з висоти 1м вдарився скобою спускового крючка об тверду поверхню. Скоба зігнулася Я її виправив , навіть не помітно абсолютно. Звичайно на власних девайсах краще не перевіряти. :mrgreen:
Да ртуть теж метал :roll:
Первый человек которого ты убиваешь на войне это ты сам
Аватара пользователя
Pawel
 
Сообщения: 496
Зарегистрирован: 16 янв 2012, 21:05

Re: Метал, сілумін, залізо - це трба знати!

Сообщение Leon-ar-Visur » 12 фев 2012, 00:35

Pawel писал(а): Да ртуть теж метал :roll:


Точно! ;)
А ще золото, срібло і платина!
Раз-два-три - хлопці із лісу!
Раз-два-три - ми ще живі!
Раз-два-три - ворогів до біса
Лиш одна Вкраїна на землі!
Аватара пользователя
Leon-ar-Visur
 
Сообщения: 94
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 12:24
Откуда: Київ, Україна

Re: Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Сообщение Pawel » 12 фев 2012, 19:04

трохи порився в неті Виявляється сплави цмнк алюміній Мають спільну назву ЦАМАК. Іноді замість міді використовують магній .
ЦАМ трохи легший сталі 6,7 г/см 3 . Проте Якісні сплави ЦАМ на рівні низьковуглецевих сталей
Он имеет твердость по Бринеллю 97 единиц, что сравнимо с малоуглеродистой сталью (~120 HB).
Температура плавлення -380-400градусів Легко піддається литтю.
Із ЦАМ виготовляють навіть деталі бойової зброї, що здешевлює виробництво.

Карабины «Хай Пойнт 995», «4095» и «4595» по компоновке скорее являются большими пистолетами, с магазином, размещённым в пистолетной рукояти, и окружающим ствол кожухом-затвором. По устройству они в целом подобны пистолетам «Хай Пойнт», за исключением габаритов деталей, которые у карабинов ещё более массивны, чем у пистолетов. Цифры в названии указывают на калибр оружия — соответственно, 9 mm Luger, .40 S&W или .45 ACP. И затвор, и рамка выполнены литьём из сплава ZAMAK-3. Так как внешняя поверхность литых деталей выглядит весьма грубо, в декоративных целях механизм оружия полностью утоплен в полимерной ложе и прикрыт сверху лёгким штампованным кожухом. Стальной ствол нарезан дорнированием (проталкиванием специальной оправки из закалённой стали) и имеет твист (шаг нарезки) в 10" (~254 мм). Автоматика также использует для перезарядки отдачу свободного затвора. В целом, карабины завоевали репутацию очень надёжного и при этом крайне недорогого оружия, и пользуются существенно лучшей репутацией, чем пистолеты.

Карабин «Хай Пойнт 995» использовался Эриком Харрисом, одним из участников массового убийства в школе Columbine.

Фирма «Хай Пойнт» предлагает уникальную в своём роде безусловную пожизненную гарантию на все свои изделия, которая передаётся даже при перепродаже их третьему лицу.(Вікіпедія)
Вложения
Hp995carbine22.jpg
Первый человек которого ты убиваешь на войне это ты сам
Аватара пользователя
Pawel
 
Сообщения: 496
Зарегистрирован: 16 янв 2012, 21:05

Re: Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Сообщение Ehydna » 20 фев 2012, 17:44

Зараз деякі збройові фірми взагалі переходять на ненавидимий всіма пластик ^_^ І працюють над тим, щоб пістолет не мав жодної металічної частини, адже проти такого металодетектори всілякі будуть безсилі. І то цілком повноцінна бойова зброя.

Наприклад:
Пистолеты Taurus серии 24/7 предназначены для вооружения полиции и гражданских лиц, впервые представлены в 2004 году.
... Рамка пистолетов выполнена из высокопрочного пластика. ...

http://world.guns.ru/handguns/hg/braz/t ... 4-7-r.html


Хтіла собі такий KWCшний брати, або Єрихон, та не склалось ^_^

Цілком згідна з Leon-ar-Visur:
Як приклад. абсолютно посередній (як на мене нікчемний) МР-654 від Іжмєха коштує в середньому 1200 грн., не маленька сума! І покупець сплачує її лише за те, що він виготовлений з зброярської сталі. І що? Це допомогло його влучності? Ні, ні, і ще раз - ні.


В техніці як і в інших галузях нашого буття існує таке хороше слово як "достатньо". Звісно якщо я готуюсь до апокаліпсису і хочу з цією рушницею/пістолетом пройти до кінця життя і передати його/її своїм нащадкам, то буду думати про щось з легованої сталі. Якщо ж в мене не безрозмірний бюджет, то буду розставляти собі пріоритети.
Дороги слави ведуть до могили. (с) Адмірал Хіросі Фудзіта.
Аватара пользователя
Ehydna
 
Сообщения: 54
Зарегистрирован: 17 фев 2012, 18:30

Re: Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Сообщение Pawel » 20 фев 2012, 19:10

Я тоже хотів би передати нащадкам Ось такий шедевр. Ясна річ легована нержавіюча сталь і в Африці сталь. А ле є таке негарне питання як гроші. Ціна виробництва.Прибутки.
Вложения
926149022.jpg
Первый человек которого ты убиваешь на войне это ты сам
Аватара пользователя
Pawel
 
Сообщения: 496
Зарегистрирован: 16 янв 2012, 21:05

Re: Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Сообщение Leon-ar-Visur » 20 фев 2012, 20:48

Яка цяця! :P
Раз-два-три - хлопці із лісу!
Раз-два-три - ми ще живі!
Раз-два-три - ворогів до біса
Лиш одна Вкраїна на землі!
Аватара пользователя
Leon-ar-Visur
 
Сообщения: 94
Зарегистрирован: 10 фев 2012, 12:24
Откуда: Київ, Україна

Re: Метал, сілумін, залізо - це треба знати!

Сообщение sergey-ad » 20 фев 2012, 20:49

Pawel писал(а):Я тоже хотів би передати нащадкам Ось такий шедевр. Ясна річ легована нержавіюча сталь і в Африці сталь. А ле є таке негарне питання як гроші. Ціна виробництва.Прибутки.

Красавец! :shock:
http://www.airgunshop.kiev.ua - Пневматическое оружие
Аватара пользователя
sergey-ad
Администратор
 
Сообщения: 127
Зарегистрирован: 10 фев 2010, 02:25
Откуда: UA


Вернуться в Пневматические пистолеты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6

cron